Joost aan het woord

Mijn naam is Joost Slager, Gouwenaar sinds een dikke 20 jaar, maar in mijn hart toch nog Dordtenaar. Maar de steden hebben grote overeenkomsten dus ik voelde me al snel thuis in Gouda. Sinds enkele maanden ben ik lid van het pioniersteam. Het Weilandklooster kende ik van de nieuwsbrieven en van een retraite-weekend in het klooster van Megen. Deze had als thema ‘Groene Genade’ – waar we met elkaar over spraken, maar ook creatief en mediterend mee aan de slag gingen. Voor mij een verdiepend weekend waarin de diverse kernwaarden in mijn hoofd vorm kregen. Deze ervaring hielp dan ook bij mijn keuze om mee te willen doen met ons pionieren.

Daarbij ben ik getriggerd door het woord ‘klooster’ in de naam. Al langere tijd ben ik in mijn hoofd bezig met kloosters en wat die voor mij kunnen betekenen. Waarbij het voor mij helder is dat ik geen monnik in de klassieke zin zou willen zijn. Maar de gemeenschap met elkaar vormgeven, je verbinden aan een groep en daarbij ruimte creëren voor bezinning en spirituele groei, dat trekt. En dit dan ook combineren met de zorg voor de aarde is voor mij vanzelfsprekend.

Mijn bezoeken aan de gemeenschap op Iona en het Nykleaster Westerhûs hebben deze gedachten zeker beïnvloed. Bij beiden is het een belangrijke doelstelling om tegelijk een gemeenschap te vormen én actief te blijven in je eigen omgeving. Het lijkt me mooi om dit ook naar ons Weilandklooster te vertalen: hoe zijn we een gemeenschap terwijl we ook nog ons leven buiten het Weilandklooster hebben.

Hoe ziet mijn leven buiten het Weilandklooster er dan nu uit? Best divers. Ik werk voor een woningcorporatie in Rijswijk als sociaal projectleider. Ben actief in Ontmoetingskerk in Gouda, waar ik de afgelopen jaren onder andere het Ontmoetingsklooster organiseerde in de Stille week voor Pasen. Daarnaast ook betrokken bij Extinction Rebellion en de zusterorganisatie daarvan Christian Climate Action. Mocht er dan nog tijd overblijven luister ik graag naar muziek – als het lukt ook live – en bezoek ik met enige regelmaat de schouwburg. En biercafé De Goudse Eend voor het betere bier en een goed gesprek. Ik kijk uit naar de samenwerking met allen die nu en in de toekomst betrokken zijn bij het Weilandklooster!

Archief